OCHRONA

Lasy i gospodarka leśna jako narzędzia kształtowania środowiska naturalnego i ochrony przyrody

Termin: 
24 czerwca 2014 r., godz. 9:00 (rejestracja uczestników od godz. 8:00)
Miejsce: 
Instytut Badawczy Leśnictwa, Sękocin Stary, ul. Braci Leśnej 3

Zakres

wpływ zagospodarowania lasu na ochronę przyrody; analiza dokumentów techniczno-gospodarczych z punktu widzenia ochrony przyrody w lasach; co znaczy „użytkowanie różnorodności biologicznej wg CBD? Ochrona przyrody leśnej a użytkowanie lasu – pojęcie użytkowania; Program Ochrony Przyrody w Nadleśnictwie - sukces czy klęska?; gospodarka leśna na obszarach „natura 2000”: sukces czy kłopoty?; ochrona przyrody wobec zmian klimatycznych; lasy i gospodarka leśna w zagospodarowaniu przestrzennym;

Zapis video: 
ZałącznikWielkość
Plik panel_ochrona_cz1.flv435.52 MB
Plik panel_ochrona_cz2.flv323.94 MB
Plik panel_ochrona_cz3.flv386.37 MB
Plik panel_ochrona_cz4.flv459.15 MB

Program

Data ostatniej aktualizacji: 21 czerwca 2014 r.
8:00-9:00
Rejestracja uczestników
9:00-9:10
Otwarcie

Sesja 1

9:30-9:40
Sylwia JURZYK-NORDLÖW - Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, Michał KIEŁSZNIA - Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Piotr OTAWSKI - Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Arleta SIARKIEWICZ-HOSZOWSKA - Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
9:40-9:50
Jan HOLEKSA - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
10:00-10:30
Dyskusja
10:30-11:00
Kawa

Sesja 2

11:10-11:20
Jacek HILSZCZAŃSKI - Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym, Zbigniew SIEROTA - Zakład Ochrony Lasu, Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym
11:20-11:30
Alfred KRÓL - Zespół Ochrony Lasu w Krakowie
11:30-11:40
Jolanta BŁASIAK - Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych w Warszawie
11:40-12:30
Dyskusja
12:30-13:10
Lunch

Sesja 3

13:10-13:20
Ewa REFEROWSKA-CHODAK - Wydział Leśny, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
13:30-13:40
Janusz DAWIDZIUK - Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, Stanisław ZAJĄCZKOWSKI - Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej
13:40-13:50
Sylwia JURZYK-NORDLÖW - Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, Michał KIEŁSZNIA - Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Piotr OTAWSKI - Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Arleta SIARKIEWICZ-HOSZOWSKA - Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
14:00-14:40
Dyskusja
14:40-15:00

Sesja 4

15:00-15:10
Henryk OKARMA - Instytut Ochrony Przyrody PAN w Krakowie, Andrzej TOMEK - Wydział Leśny, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
15:40-
Dyskusja końcowa + kawa